CZ SK DE US EN

  kontakt       zasilkovna       doprava       platba     jak nakupovat       mapa webu       o nás 

Ateliér Petr Vydra

Ruční rytí a pískování skla - Hand made Engraving

Benátská zrcadla

Benátská broušená zrcadla

Benátská broušená zrcadla

Co to je benátské zrcadlo

Benátské zrcadlo je zrcadlo,  u kterého je kolem velkého, funkčního,  středového zrcadla vytvořen lem z menších, fasetovaných,  broušených či rytých segmentů,  rovněž zrcadlových,  které vytvářejí, díky svému broušení,  světelné lomy a odlesky. Celkový dojem tak působí velmi luxusně a nevšedně.
Benátská zrcadla vznikla v 17 století v italských Benátkách.  Již od 18 století se vyráběla také v severních Čechách. Jedna nejznámější tehdejší manufaktura byla ve Sloupu v Čechách,  vedená hrabětem Kinským.  Koncem 19 století se již benátská zrcadla vyvážela z Čech zpět do země svého vzniku,  a odtud pak do celého světa pod tamní značkou.  Proto se těmto zrcadlům říká benátská.
Technologie benátských zrcadel, spočívá v tom, že se fasety a dekory brousí na čiré sklo,  které se potom pokoví pravým stříbrem a tím se na skle,  se vzorem,  vytvoří zrcadlová vrstva.  Sklo, které používáme k výrobě benátských zrcadel,  je ploché sklo Float,  které je naprosto rovné,  protože se při tavení plaví na cínové lázni čímž je dosaženo jeho rovnosti a kvality.  K vytvoření zrcadlové, odrazové,  vrstvy používáme původní technologii redukčního stříbření.  Zadní, stříbrná,  vrstva je kryta speciálními silikonoakrylátovými laky,  které zaručují vysokou odolnost a trvanlivost.  Všechny práce na benátských zrcadlech jsou prováděny ručně, protože každý kousek je jiný.
Je to stará původní technologie,  která přetrvala do naší doby.  Zrcadla, svým leskem oslovují nejen současné bytové designéry a architekty,  ale každého kdy si chce pořídit domů něco krásného.

 

  • Ve tvarech a vzorech zrcadel vycházíme jak z tradičních historických forem, tak i z moderního pojetí.
  • Pro náročnějšího zákazníka jsme schopni navrhnout a vyrobit zrcadlo libovolného tvaru, vzoru i slohu.
  • Kromě sortimentu broušených zrcadel, která jsou vyráběna v malých sériích, jsme zaměřeni výhradně na zakázkovou výrobu.

    Benátské zrcadlo       Benátské zrcadlo       benátské zrcadlo

Benátská zrcadla

22 položek

Zobrazit:

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Slevová politika:

  • 5 % sleva při platbě na účet
  • 2000 výdejních míst v ČR za pouhých 55,- kč  
  • Mapa výdejních míst 
  • Ze Slovenské republiky bankovní převod bez poplatku
 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info